Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца израелски војници


Двајца израелски војници загинале во денешната експлозија во градот Кан Јунис во Појасот Газа, јавуваат агенциите, наведувајќи дека врз израелската патрола била фрлена бомба по што имало и престрелки. Според некои информации притоа биле убиени и двајца палестинци.
XS
SM
MD
LG