Достапни линкови

logo-print

Во Узбекистан ограничено патувањето на лекарите


Властите во Узбекистан им забранија на лекарите слободно да патуваат во странство. Според некои невладини организации, тоа било поради страхувањето да не дојде до поголем бран на нивно напуштање на земјата.
XS
SM
MD
LG