Достапни линкови

logo-print

Израел без промена на политиката за Ерусалим


Израелската влада, ден откако премиерот Бенјамин Нетанјаху се врати од посетата на Вашингтон, соопшти дека нејзината политика за Ерусалим останува непроменета. Оваа посета беше со цел да се надмине кризата со израелските планови за изградба на нови еврејски домови во Источен Ерусалим. Блискоисточната мировна четворка побара прекин на изградбата, но Нетанјаху тоа го отфрли.
XS
SM
MD
LG