Достапни линкови

logo-print

Осудени грузиски војници за шпионирање на Русија


Рускиот воен суд денеска ги прогалси за виновни двајацата грузиски војници обвинети за шпионажа на Русија за време на конфликтот. Грузиските војници за нивното дело се осуденио на најмалку 13 годишна казна затвор.


XS
SM
MD
LG