Достапни линкови

logo-print

Осама Бин Ладен се заканува дека ќе убие Американци


Американците кои се заробени од Ал Каеда ќе бидат убиени доколку се изврши егзекуција на Халед Шеик Мохамед, кој е затворен поради планирање терористички напади врз Соединетите Американски Држави во 2001та.Оваа закана денеска ја емитуваше ТВ станицата Алџезеира.Човекот што ја кажува оваа закана во аудио порака се претставува како Осама Бин Ладен. Мохамед сега е во американски притвор и чека судење за обвинувањата за тероризам. Американската администрацијата се уште дебатира каде да се изврши судскиот процес, пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG