Достапни линкови

logo-print

Протест пред Уставен суд


Група македонски граѓани протестираат денеска пред Устaвниот Суд против одлуката за укинување на спорните одредби од законот за лустрација.Демонстрантите велат дека членови на нивните семејства биле прогонувани од тајните служби и сега сметаа дека Уставниот суд ги амнестира луѓето кои им нанеле штета по 1991-та година.
XS
SM
MD
LG