Достапни линкови

logo-print

Економската состојба во Македонија во февруари полоша од јануари


Економската состојба во февруари е понеповолна во однос на претходниот месец, оценуваат раководителите на деловните субјекти во Република Македонија, јави МИА.
Според податоците на Државниот завод за статистика, обемот на производство бележи пад во споредба со претходниот месец, додека оценката за безбеденоста на производството со порачки е поповолна.
XS
SM
MD
LG