Достапни линкови

logo-print

Законот за здравствени реформи вратен во Конгресот


Пакетот здравствените реформи мора да се врати на повторно одобрување во Конгресот откако беа прифатени забелешките на двајца Републиканци. Портпаролот на Демократите Хари Рид изјави дека тие во законот нашле "две помали и технички регулативи" кои ги кршат буџетските правила. Двете одредби мора да се отстранат од законот. Сенатот потоа ќе мора да го врати законот во Преставничкиот дом пред да биде одобрен од Претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG