Достапни линкови

logo-print

Шефот на турската дипломатија во Македонија


Турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давитоглу од денеска е во дводневна официјална посета на Македонија. Турската делегација предводена од Давитоглу ќе пристигне во Охрид, каде што свечено ќе биде отворен почесниот конзулат на Република Турција. Во текот на посетата Давитоглу ќе ги посети и Битола, Струга и Тетово. Утре се предвидени средби на турскиот министер со највисоките претставници на македонските власти.
XS
SM
MD
LG