Достапни линкови

logo-print

Тајландската опозиција го бојкотира Парламентот


Тајландската опозиција го бојкотира работењето на Парламентот, протестирајќи против силното обезбедување на антивладините протести. Опозицијата тврди дека демонстрантите кои бараа да се распушти актуелната влада и да се распишат нови избори биле држени мирни со вооружена војска.
XS
SM
MD
LG