Достапни линкови

logo-print

Давитоглу во дводневна посета на Скопје


Турскиот министер за надворешни работи, Ахмед Давутоглу, во наредниве два дена ќе престојува во Македонија. Давитоглу треба да се сретне со македонскиот државен врв. На средбите се очекува да разговараат за унапредување и продлабочување на билатералната соработка, за процесите на евроинтеграција на двете земји, и за актуелни регионални теми.
XS
SM
MD
LG