Достапни линкови

logo-print

Средба на Карзаи со Џинтао


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во Пекинг ги почна разговорите со својот кинески колега Ху Џинтао. Двајцата претседатели на денешната средба ќе зборуваат за зголемување на кинески инвестиции во Авганистан и поддршка за намалување на насилството во регионот.

XS
SM
MD
LG