Достапни линкови

logo-print

Лукоил се повлекува од проектите во Иран


Руската компанија Лукоил денеска соопшти се повлекува од проектите во Иран поради американските санкции против исламската република. Во соопштението на Лукоил се вели дека е невозможно да се продолжат работите на нафтените полиња во Иран поради економските санкции воведени од Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG