Достапни линкови

logo-print

САД ги предупредуваат своите граѓани да не одат во Иран


Американската администрација ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Иран бидејки можат да се соочат со непријатности, шиканирање или апсење од иранските власти. Стејт Департментот посебно ги предупреди американците кои имаат иранско потекло, наведувајки дека во минатата година имало повеќе случаи кога властите во Техеран не им дозволиле да заминат од земјата на повеќе лица и по неколку месеци.
XS
SM
MD
LG