Достапни линкови

logo-print

Руски полицаец обвинет затоа што се пожалил на Ју Тјуб за злоупотреба


Рускиот суд денеска го прогласи за виновен, полицискиот офицер што се пожали на ЈуТјуб дека рускиот законодавен систем се злоупотребува и корумпира. Судот во северниот град Новоросиак го казни поранешниот мајор Алексеј Димовски, да им плати по 1 800 долари на двајцата полоциски командири кои ги критикувал во видеото објaвено на Ју Тјуб. Тој во видео изјавата што ја постирал на странатa кажал дека командирите му ветиле унапредување ако затвори невин човек и доколку прави лажни извештаи за нерешените случаи. Видеото на Ју Тјуб го виделе над 700 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG