Достапни линкови

logo-print

Обама го потпиша законот за здравстени реформи


Американскиот претседател Барак Обама денеска го потпиша законот за здравствени реформи. Со новиот закон се гарантира здравствено осигурување на 32 милиони Aмериканци кои се неосигурани. Потпишувањето на законот се одржа на отворена свечена церемонија во Белата Куќа.
XS
SM
MD
LG