Достапни линкови

logo-print

Поранешниот чешки претседател нема да се сретне со принц Чарлс


Поранешниот чешки претседател Вацлав Хавел поради влошување на здравствената состојба морал да го откаже состанокот со британскиот принц Чарлс и неговата сопруга Камила. Од истите причини 73 годишниот Хавел ја одложил и планираната посетата на Грузија. Хавел бил 13 години претседател по паѓањето на комунистичкиот режим во 1989 година.
XS
SM
MD
LG