Достапни линкови

logo-print

По снежната лавина во Авганистан настрадале 35 луѓе


Авганистанските власти соопштија дека се пронајдени 35 мртви луѓе кои настрадале од снежната лавина која пред две недели ги потрупала. Лошите временски услови им го отежнале пристапот на спасувачите до планинскиот регион каде се граничат Кина, Пакистан и Таџикистан.
XS
SM
MD
LG