Достапни линкови

logo-print

Локални избори во Црна Гора на 23-ти мај


Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ изјави денеска дека локалните избори во Црна Гора ќе се оддржат на 23 мај. Политичката кампања за избор на локални власти во 13 општини треба да трае до 21 мај.Изборните листи треба да бидат доставени најдоцна до 28 април, истакна Вујановиќ. Трите опозициски партии претходно бара изборите да се одржат подоцна, односно на 6-ти јуни.
XS
SM
MD
LG