Достапни линкови

logo-print

Словенечкиот уставен суд го одобри арбитражниот договор со Хрватска


Словенечкиот Уставен суд соопшти дека го одобрува договорот за арбитража со Хрватска.Со тоа решение се отстрануваa основните пречки за преговорите на Загреб за членство во Европската унија.следниот чекор е ратификација на судската одлука во словенечкиот парламент.XS
SM
MD
LG