Достапни линкови

logo-print

Сомалиски пирати киднапирале турски брод


Сомалиски пирати киднапирале турски брод со екипаж кој брои 19 турски членови и двајца украински члена , пренесуваат турските медиуми. Бродот бил киднапиран во близина на Индискиот брег. Еден од водачите на пиратите, познат само како Али за Ројстерс изјавил дека неговите луѓе го киднапирале бродот во Индискиот океан и сега се тргнати кон Харадхир. За сега нема повеќе детали.
XS
SM
MD
LG