Достапни линкови

logo-print

Обама ќе го потпише законот за здравствената реформа


Американскиот претседател Барак Обама денеска се очекува да го потпише законот за здравствена реформа на церемонија која се подготвува пред Белата Куќа. Портпаролот на Белета Куќа Роберт Гибс изјави дека Обама ќе ги поканел сите членови на Конгресот кои го поддржале законот за поширока здравствена заштита на американските граѓани.
XS
SM
MD
LG