Достапни линкови

logo-print

Шефот на пакистанската армија во Вашингтон


Шефот на пакистанската армија Ашфак Кајани кој престојува во Вашингтон синоќа имал средба со американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс. Во соопштението на Пентагон се наведува дека разговорите биле фокусирани врз билатералните одбранбени прашања како дел од серијата состаноци за американско пакистанскиот стартегиски дијалог што оваа недела се одвива во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG