Достапни линкови

logo-print

Војници на ИСАФ мисијата загинале во Авганистан


НАТО соопшто дека двајца припадници на мисијата ИСАФ загинаа денеска во Авганистан при два одвоени бомбашки напади. НАТО не соопшти од која националност се војниците ниту во кој дел на Авганситан се случиле инцидентите. Британското министертво за одбрана, пак денеска соопшти дека еден британски војник загинал во провинцијата Хелманд. Останува нејасно дали британскиот војник е еден од загинатите од мисијата ИСАФ или станува збор за друг инцидент.
XS
SM
MD
LG