Достапни линкови

logo-print

Воениот фоторепортер на Си Ен Ен Маргарет Мот почина од рак


Воениот фото-репортер на Си Ен Ен Маргарет Мот почина од рак на дебелото црево на 59 години.
Таа преживеа речиси фатална рани на лицето за време на снимањето на војната во Босна и Херцеговина на почетокот на 90-тите години. Мот покриваше воени конфликти и во земјите на поранешниот Советски Сојуз, работеше на Средниот Исток, а ги покри и немирите по атентатот на Иднира Ганди во 1984 година.
XS
SM
MD
LG