Достапни линкови

logo-print

Здравствените реформи на Обама поминаа во Конгресот


Американските законодавци ги изгласаа реформите за здравствена заштита. Демократите во претставничкиот дом на Конгресот ги собраа неопходните гласови за да помине буџетот со кој ќе бидат покриени повеќе од 30 милиони Американци. Претседателот Обама, кој здравствената реформа ја смета за приоритет, се очекува да го стави својот потпис на буџетот за здравствената реформа. Ова е првата поголема социјална реформа од 1965 година.
XS
SM
MD
LG