Достапни линкови

logo-print

Израел го одби барањето на САД


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го одби американското барање еврејската држава да се задржи на еврејските населби околу Ерусалим. Израелскиот лидер со ваквата изјава излезе пред своето заминување за САД, каде што ќе му се обрати на израелското лоби и ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама. Вчера генералниот секретар на ООН Бан Ки Мун го повика Израел да ја прекине блокадата на Газа.
XS
SM
MD
LG