Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху ќе се сретне со Обама


Потпаролот на израелскиот премиер, Марк Регев изјави денеска дека Бенјамин Нетанјаху ќе се сретне во вторник во Вашингтон со американскиот претседател Барак Обама. Средбата следува по зголемените тензии во палестинско- израелските односи околу спорната изградба на еврејска населба за доселеници во Источен Ерусалим.
XS
SM
MD
LG