Достапни линкови

logo-print

Вратени нови македонски азиланти од Норвешка


Македонски државјани биле депортирани синоќа во Македонија откако не добиле економски азил во Норвешка. Македонското министертво за внатрешни работи соопшти дека со авион доцна во ноќта биле вратени 4-ца азиланти од Осло.
XS
SM
MD
LG