Достапни линкови

logo-print

Убиства ги зголемуваат тензиите на Блискиот Исток


Двајца Палестинци се убиени при обид да нападнат со нож израелски војници во близина на градот Наблус на Западниот брег, пренесуваат новинските агенции. Во изминатиов викенд вкупно 4 -ца Палестинци се убиени и тоа се први жртви во регионот по судирите со израелските безбедносни сили од почетокот на месецов. Потпаролот на палестинскиот претседател, Набул Абу Рудеина го осуди инцидентот и изјави дека Израел возвраќа на дипломатија со убиства.
XS
SM
MD
LG