Достапни линкови

logo-print

Ирачката изборна комисија го одби Малики


Ирачката изборна комисија го одби барањето на актуелниот премиер Нури ал Малики да ги изброи уште еднаш гласачките ливчиња од парламентарните избори. Шефот на комисијата, Фарај ал Хаидари изјави денеска дека повторното броење ќе трае многу долго, и ако постои сомнеж дека некаде е направена грешка може да се побара да се пребројат гласовите во одделни региони но не и ливчињата од сите гласачи во Ирак.
XS
SM
MD
LG