Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека најмалку 10 луѓе загинале и десетици се ранети при бомбашки напад врз воен конвој во провинцијата Хелманд. Во друг инцидент во источната провинција Хост експлодирала бомба во близина на група луѓе што ја прославувале персиската нова година и се уште нема информации за колку се ранети.
XS
SM
MD
LG