Достапни линкови

logo-print

Мичел пристигна во Израел


Американскиот претставник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел пристигна денеска во Израел, соопштуваат израелските власти. Во соопштението е наведено дека Мичел треба да се сретне со премиерот Бенјамин Нетанјаху и со израелски претставници со кои ќе разговара за мировниот процес на Блискиот Исток. Палестински извори информираат дека во понеделник тој во Јордан треба да се сретне со палестинскиот претседател, Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG