Достапни линкови

logo-print

Втор круг локални избори во Франција


Во Франција денеска се одржува вториот круг од локалните избори.Новинските агенции пренесуваат дека се очекува десничарската партија на актуелниот франциски претседател, Никола Саркози, ќе претрпи голем пораз. Во првиот круг од изборите неговата партија освои само 26 проценти од гласовите.Право на глас имаат 44 милиони Французи.
XS
SM
MD
LG