Достапни линкови

logo-print

Руска ракета во американски сателит


Руска ракета е дел од американски телекомуникациски сателит. Руските новински агенции известуваат дека „ЕхоСтар 14“ ќе помогне да се емитува вискоко квалитетен телевизиски сигнал за 14 милиони гледачи во Северна Америка
XS
SM
MD
LG