Достапни линкови

logo-print

Споменик во Камбоџа за загинати новинари


Во главниот град на Камбоџа, Пном Пен ќе се изгради споменик за загинатите 37 новинари кои известувале за војната во земјата пред 30-тина години. Во владиното соопштение е наведено дека споменикот ќе биде поставен кон крајот на април.
XS
SM
MD
LG