Достапни линкови

logo-print

Папата се извини за сексуалните скандали


Папата Бенедик 16-ти денеска им се извини на жртвите кои биле сексуално злоупотребени од католичките свештеници во Ирска. Ватикан најави истрага за ирските епархии. Во последниве неколку недели Ватикан го тресат скандали за сексуално злоупотребување на деца во Ирска, Германија, Австрија и Холандија пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG