Достапни линкови

logo-print

Ердоган ја повлече заканата за Ерменците


Турскиот премеир Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека нема намера да ги протера илјадници Ерменци што работат нелегално во Турција откако неговата претходна закана дека ќе го направи тоа наиде на остра критика. Ердоган побара од Западните земји да престанат да ја осудуваат Турција за геноцид врз Ерменците . Тој додаде дека со тој потег се покопува турската чест и се мешаат во турско - еремнските односи.

XS
SM
MD
LG