Достапни линкови

logo-print

Обама побара од сенаторите да ги подржат финансиските реформи


Американскиот претседател Барак Обама денеска ги повика сенаторите да ги усвојат реформите на финансискиот систем, кои предвидуваат и нова агенција за заштита на потрошувачите од турбуленциите на Вол Стрит. Обама, во саботното радио обраќање до нацијата нагласи дека се потребни нови правила кои ќе овозможат пазарот да функционира слободно и фер и оти тоа е од интерес за американците.
XS
SM
MD
LG