Достапни линкови

logo-print

Израел го отфрли повикот на четворката за Блискиот Исток


Шефот на израелската дипломатија Авигдор Либерман денеска го отфрли повикот на меѓународната четврока за Блискиот Исток Израел да го прекине градењето населби на Западниот Брег и во рок од 24 месеци да постигне спогодба со палестинците. ,,Не можат вештачки да ни се наметнуваат решенија и нереални рокови,, изјавил Либерман на еден денешен собир во Брисел. Во меѓународната четворка се Русија, Соединетите држави, Европската унија и Обединетите нации и тие денеска имаа средба во Москва.
XS
SM
MD
LG