Достапни линкови

logo-print

Претседателот на ЕУ без одлука за самитот на Брдо кај Крањ


Претседателот на Европскиот совет Херман ван Ромпеј попладнево треба да ја донесе одлуката дали ќе учествува на конференцијата за Западен Балкан што за утре е закажана на Брдо Кај Крањ. Според новинските агенции, неговата вчерашна средба во Брисел со словенечкиот премиер Борут Пахор не донесла резултати.
XS
SM
MD
LG