Достапни линкови

logo-print

Советот на Европа поактивен на Косово


Советот на Европа треба да ги интензивира ангажманите на Косово, изјави Бјорн фон Сидов, известувач на Комитетот за политички прашања на Парламентарното собрание на Советот на Европа. Тој наведе дека ПССЕ треба да има поактивна улога во демократијата, почитувањето на правото и човековите права, бидејки тоа влијае врз квалитетот на живот, владеењето и перспективите за економски развој, изјави Сидов.
XS
SM
MD
LG