Достапни линкови

logo-print

Груевски отфрла ТВ дуел со Црвенковски


Македонскиот премиерот Никола Груевски изјави денеска дека наскоро очекува нова идеја од медијаторот на Обединетите Нации, Метју Нимиц. Тој најави и нова лидерска средба за уставните измени во делот за судството.Груевски ја одби поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел, додавајќи дека нема потреба од соочување зашто тој како политичар одговарал пред граѓаните. Опозицијата на тоа одговори, дека одбегнувањето на телевизиски дуел е избегнување на соочување со граѓаните. Секретарот на СДСМ , Андреј Петров го повика Груевски да размисли уште еднаш и да не направи нешто што државата може да ја одведе во несакани последици.
XS
SM
MD
LG