Достапни линкови

logo-print

Струмичката администрација во контра протест


Општинската администрација во Струмица денеска излезе на полчасовен мирен протест во знак на несогласување со вчерашниот протест на група земјоделци против лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.Вработените во општинината велат дека со овој протест сакаат да покажат дека луѓе од други општини им го оневоможуваат нормалното работење и дека таа не е надлежна за проблемите на земјоделците што вчера протестираа.

XS
SM
MD
LG