Достапни линкови

logo-print

Осудени мажите што го украдоа знакот од Аушвец


Полскиот суд денеска ги осуди на затворска казна тројцата мажи што го украдоа знакот од злосточничкиот камп во Аушвиц. Осудените ќе поминат од 18 месеци до речиси три години во затвор . Уште тројца мажи се осомничени за учество во кражбата и чекаат да почне судскиот процес, пренесува полската новинска агенција.
XS
SM
MD
LG