Достапни линкови

logo-print

Грчкиот дефиџит штетен за германските банки


Грчкиот буџетски дефицит ќе им предизвика штета во вредност од милијарди долари на германските банки. Ова го изјави шеф на една германска банка, Џозеф Акерман кој истакна дека мора да и се помогне на Грција но прво мора таа сама како што вели да си ја заврши „домашната задача“ и да го намали дефицитот.Според банкарските податоци германските банки имаат вкупно 43 милијарди долари вложено во Грција.
XS
SM
MD
LG