Достапни линкови

logo-print

Ештон допатува во Газа


Еврокомесарот за надворешна политика и безбедност, Кетрин Ештон денеска ја посети Газа. Таа изјави дека за време на кратката посета, нема да се сретне со претставници на исламистичкото движење Хамас, но ќе разговара со претствници на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG