Достапни линкови

logo-print

Ракетен напад од Газа врз Израел


Едно лице загинало на израелска територија од ракета истрелана од Газа, јавија агенциите. Ваквите ракетни напади се ретки од израелската офанзива во Газа во минатата година. Одговорноста ја превзела досега непозната исламистичка група, наречена Ансар Ал Суна. Инаку, денеска во посета на Газа е најавена Кетрин Ештон, шеф за надворешна политика на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG