Достапни линкови

logo-print

Убиен еден од лидерите на Ал Каеда во Пакистан


Во воен напад во северозападниот дел на Пакистан бил убиен еден од клучните лидери на Ал Каеда, соопштуваат извори од Вашингтон. Неименуван службеник од антитерористичката единица на САД изјави дека убиениот е Хусеин Ал Јемени, кој наводно имал клучна улога во бомбардирањето на штаб на ЦИА во Авганистан во декември минатата година.
XS
SM
MD
LG