Достапни линкови

logo-print

Шпанија уапси киднапери на момче во Пакистан


Шпанската полиција исплати 170.000 американски долари откуп за ослободување на петгодишно британско момче кое беше киднапирано во Пакистан. Шпанските полициски сили уапсија двајца Пакистанци и жена од Романија, за кои се верува дека се инволвирани во киднапирањето.
XS
SM
MD
LG